Działania nauczycieli w ramach programu Erasmus +  Email

Konkurs matematyczno-angielski "English for Mathematic"

Pierwsze efekty łączenia języków obcych z nauczaniem innych przedmiotów mogliśmy zaobserwować w dniu 5 listopada 2018r. w Łańcucie. W tym dniu odbył się konkurs matematyczno-angielski "English for Mathematic". Uczniowie liceum sprawdzili jak radzą sobie z językiem angielskim w matematyce. Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki i języka angielskiego- Aneta Kołodziej i Małgorzata Skrzypowska.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło w dniu 9 listopada 2018r.

 

Konkurs "Österreich - Land und Leute"

Dnia 14 listopada 2018 roku ogłoszono konkurs na mistrza plakatu przedstawiającego ciekawe miejsce lub postać z Austrii - "Österreich - Land und Leute". Konkurs potrwa do 4 lutego 2019r. Jego koordynatorem jest nauczycielka języka niemieckiego Monika Matjasz.

 

Wiedeń w 5 minut

W Łańcucie na oddziale dziennym i stacjonarnym odbyły się zajęcia "Wien in 5 Minuten" (Wieden w 5 minut). Uczniowie obejrzeli krótki film nt zabytków austriackiej stolicy, układali karty z ich nazwami w kolejności występującej w filmie. Następnie oglądali prezentację multimedialną dotyczącą zabytków i ciekawostek Wiednia. Na zakończenie rozwiązali quiz, utrwalający zdobyta wiedzę.

 

Warsztaty metodyczne dla nauczycieli języków obcych

19 listopada 2018r. nauczycielki języków obcych Monika Matjasz i Małgorzata Skrzypowska przeprowadziły warsztaty metodyczne dla nauczycieli zespołu samokształceniowego oraz zaproszonych z innych szkół nauczycieli języków obcych. W ramach warsztatów panie podzieliły się wiedzą zdobytą podczas szkoleń metodycznych w Austrii i Szkocji. Nauczycielki przygotowały zestawy materiałów dydaktycznych dla przybyłych nauczycieli, przeprowadziły serię zabaw i ćwiczeń praktycznych do wykorzystania na każdym szczeblu edukacji.

 

Imieniny

Wczoraj: Alfreda Izydora
Dzisiaj: Niny Celiny
Jutro : Albiny Zdzislawy

Erasmus+

BIP szkolny

bip