Aktualności z życia szkoły
Kapela młodzieżowa z Albigowej

Wspólne kolędowanie z młodymi artystami kapeli ludowej

Na zakończenie miłego okresu wspólnego kolędowania, 2 lutego 2019 roku w KRORE odbył się koncert najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Kapeli Ludowej z Albigowej. Razem z młodymi wykonawcami na scenie prezentowali się i nasi podopieczni, zachęceni pięknym brzmieniem instrumentów i wspaniałym śpiewem młodych muzyków. Do wspólnego kolędowania z ogromnym zaangażowaniem włączyli się również rodzice dzieci oraz personel medyczny. Dziękujemy Kapeli z Albigowej za piękny koncert i wspólnie spędzone chwile, zapraszamy za rok !

 
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

"Jasełka" dla Babci i Dziadka

31 stycznia 2019r. z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przedszkolaki z KRORE przedstawiły historię narodzin Jezusa. Gromada pasterzy i zastępy aniołów śpiewały na cześć Dzieciątka. Nie zabrakło Świętej Rodziny i Mędrców ze Wschodu. Na koniec wszyscy ogłosili, że "...Jezus przyniósł pokój i miłość...".

 
Dzień Ochrony Danych Osobowych

Bezpieczeństwo w sieci

"Uczeń w internetowej przestrzeni, czyli słowo na temat bezpieczeństwa w sieci" - to temat zajęć, które obyły się 29 stycznia 2019 roku w KRORE. Wzięli w nich udział uczniowie z klas I-VI. Spotkanie miało na celu uwrażliwienie młodzieży na pułapki, związane z poruszaniem się w wirtualnej przestrzeni. Rozmawiano przede wszystkim o danych osobowych - o tym, czy i kiedy powinniśmy je ujawniać. Ilustracją dla omawianych problemów były krótkie filmy edukacyjne. Spotkanie zakończył quiz wiedzy, który wszyscy uczestnicy zaliczyli bezbłędnie.

 
Występ kabaretu szkolnego

Koncert Kolęd

28 stycznia 2019 roku w KRORE odbył się "Koncert kolęd". Przygotowali go uczniowie i nauczyciele ze szkolnej grupy kabaretowej "Lubię to" i zespołu Bajkersi. Do wspólnego śpiewania nie trzeba było zachęcać nikogo. Publiczność wtórowała wykonawcom, dając do zrozumienia, że wspólnota, życzliwość i radość są ważne nie tylko w świąteczne dni.

 
Lekcja biblioteczna

Zimaw poezji poetów polskich

Dnia 24 stycznia 2019 r. uczniowie klas IV-VI i VII-VII Oddziału Pediatrii uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na temat "Zima w poezji poetów polskich". Podczas zajęć dzieci poznawały najpiękniejsze wiersze o tematyce zimowej, dzielili się swoimi wrażeniami, doskonalili umiejętność interpretacji. Uzupełnieniem tematu była ciekawa prezentacja multimedialna. Zachęceni przez panią bibliotekarkę do dalszego poznawania poezji polskiej wypożyczyli tomiki wierszy i inne pozycje książkowe, które umilą im pobyt w szpitalu.


 
Święto Ligi Ochrony Przyrody

Dbamy o faunę i florę

23 stycznia 2019r. z okazji ogólnopolskiego święta Ligi Ochrony Przyrody, uczniowie z klas VII - VIII ze szpitala przy ul. Lwowskiej wzięli udział w zajęciach ekologicznych nt. ,,Prawdziwy patriota dba o faunę i florę" poświęconych działalności LOP - najstarszej organizacji ekologicznej w Polsce. Zajęcia były wspaniałą okazją do refleksji nad stanem przyrody nie tylko w państwie, lecz także na świecie. Uczniowie przy tej okazji szukali odpowiedzi na aktualne dziś pytanie: Co to znaczy być świadomym Polakiem?

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 17

Imieniny

Wczoraj: Szymona Konstancji
Dzisiaj: Arnolda Józefa Konrada
Jutro : Leona Ludomira

Erasmus+

BIP szkolny

bip