Aktualności z życia szkoły
Samorząd Szkolny

Wybory do Samorządu Szkolnego w Łańcucie

21 września 2020 r. nasi podopieczni z Łańcuta wybierali Samorząd Szkolny. W drodze głosowania został wybrany przewodniczący i jego zastępca. Przebieg wyborów nadzorowali opiekunowie Samorządu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanej współpracy.

 
Dzień Kropki

Światowy Dzień Kropki

15 września 2020 roku w szkole obchodzono Światowy Dzień Kropki. Świętowano zarówno w przedszkolu, jak i w klasach starszych. Dzień Kropki to wspaniała okazja do tego, aby pamiętać, że warto wierzyć w siebie. Dzieci chętnie rozmawiały o talentach, jakie drzemią w nich i ich bliskich. Wykonywały też rozmaite "zadania w kropki". Szukały zwierząt, roślin i pokarmów w kropki, malowały kropkowane prace, a nawet tańczyły taniec z kropką w roli głównej. W tym dniu nikt nie był "w kropce", za to wszyscy byli "zakropkowani"!

 
Narodowe czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego

"Która więcej malin zbierze,

Tę za żonę pan wybierze..."

We wrześniu odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie Balladyny Juliusza Słowackiego. Wybitny dramat naszego wieszcza narodowego był dziewiąta odsłoną Narodowego Czytania, które powstało z inicjatywy Prezydenta RP oraz jego Małżonki.

16.09.2020 r. uczniowie, rodzice oraz personel medyczny z Oddziału Onkohematologii Dziecięcej pod kierunkiem nauczycielek ubrani w rekwizyty wspólnie odczytali wybrany fragment utworu, wysłuchali prezentacji dotyczącej sylwetki autora, a także ciekawych anegdot z jego życia.

17.09.2020 r. ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego odbyła się w KRORE. Na zajęciach uczniowie poznali sylwetkę wybitnego twórcy romantycznego, Juliusza Słowackiego, oglądali fragmenty emocjonującej inscenizacji teatralnej pt. Balladyna. Następnie uczniowie wspólnie z nauczycielami wcielili się w role bohaterów dramatu i zaprezentowali fragment tragedii. Zajęcia zakończono słodkim, pełnym witamin malinowym poczęstunkiem, który wywołał wiele radości u wszystkich uczestników akcji.

 
Bajkowozy

Oddział Bajka - Wędrująca Szkolna Biblioteka

W sierpniu do szkoły szpitalnej dotarły dwa Bajkowozy. To niezwykłe baśniowe pojazdy pełne starannie dobranych książek i szufladek ukrywających różne skarby. Wszystko dzięki Fundacji Serdecznik, która w ramach projektu "Oddział Bajka - Wędrująca Szkolna Biblioteka", ofiarowuje szpitalom w całej Polsce mobilne biblioteki. Tworzą je ludzie z pasją - czuli, kreatywni i zdeterminowani. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasza placówka dołączyła do ponad osiemdziesięciu innych z bajkowozowej mapy Polski.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego

Witamy nowy rok szkolny 2020/2021

 


Imieniny

Wczoraj: Macieja Martyny
Dzisiaj: Jana Marceli Ludwiki
Jutro : Brygidy Ignacego

Erasmus+

BIP szkolny

bip