Bieżące


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3- go Maja  Email

"Spisana piórem, a zaprzysiężona sercem"

- tak mówi się o jednym z najważniejszych dokumentów państwowych, który przez lata budził ducha narodu i pomagał trwać w wierze, że Polska może być niepodległa - o Konstytucji 3 maja. Wspomniane słowa przywołali uczniowie z KRORE. 30 kwietnia 2019 roku zaprosili pracowników ośrodka na uroczystą akademię upamiętniającą wydarzenia z 1791 roku, przygotowaną pod okiem nauczycieli. Przypominali wydarzenia sprzed lat, recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni, m.in. "Witaj majowa jutrzenko".

 
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3- go Maja  Email

Rocznicowe uroczystości w Łańcucie

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w dniu 30 kwietnia 2019r. odbyły się uroczyste apele na dziennym i stacjonarnym oddziale w Łańcucie. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień, ponieważ uchwalono wtedy pierwszą w Europie, a drugą na świecie Konstytucję. W naszej szkole obchody tego święta były równie uroczyste. Uczniowie w krótkim montażu słowno-muzycznym przybliżyli zebranym ten ważny dla nas dzień. Nie zabrakło patriotycznych pieśni, refleksyjnych wierszy, a młodzi aktorzy przybliżyli najważniejsze daty, postacie i wydarzenia z tamtego okresu w dziejach Polski. Występ uczniów na tle biało-czerwonej flagi był oddaniem hołdu twórcom konstytucji.

 
Dzień Ziemi w przedszkolu  Email

"Bo Ziemia to dom dla ludzi i zwierząt ..."

Tegoroczny Dzień Ziemi odbył się na Dziennym Oddziale Neurorehabilitacji 29 kwietnia 2019 roku. Przebiegał pod hasłem "Ratujmy owady, by nie wyginął świat". Dzieci oglądały film edukacyjny, poznawały ciekawostki z życia owadów, wykonywały plakat "Mieszkańcy łąki". Uwieńczeniem obchodów tego święta były warsztaty stolarskie "Hotele dla owadów". Wychowankowie tworzyli z naturalnych materiałów (deseczek, słomy, bambusa, szyszek, gałązek) mieszkanka dla pszczół, motyli, mrówek...

 
Międzynarodowy Dzień Tańca  Email

Impreza charytatywna w Galerii Rzeszów "Tancerze dzieciom"

28 kwietnia 2019 roku Szkoła Tańca Street Life z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zorganizowała imprezę charytatywną "Tancerze dzieciom", z której datki zostały przeznaczone na prezenty dla podopiecznych naszej szkoły. Inicjatorem akcji był pan Michał Samborski, dzięki któremu Galeria Rzeszów na kilka godzin została zdominowana przez młodych tancerzy. Występy taneczne dostarczyły przybyłym na to święto gościom niezapomnianych wrażeń. Dzięki hojności wszystkich uczestniczących w tej imprezie osób zebrana została pokaźna kwota. Dziękujemy!!!

 
Akcja "Klasowe czytanie"  Email

"Uszy słyszą, serce się raduje, mózg pracuje"

26 kwietnia 2019 r. w zespole klasowym I-III w ramach akcji "Klasowe czytanie" - zainicjowanej i kontynuowanej od kilku lat przez nauczycielkę Iwonę Pawlak, przebiegającej pod hasłem "Uszy słyszą, serce się raduje, mózg pracuje" - odbyło się spotkanie z uczennicą starszej klasy. Jego celem było propagowanie znajomości legend i baśni. Nagrodą za piękne czytanie były podziękowania od młodszych kolegów oraz zdobycie "Serduszka czytacza".

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 29

Imieniny

Wczoraj: Aleksandra Bazylego
Dzisiaj: Jana Wiktora
Jutro : Heleny Wieslawy

Erasmus+

BIP szkolny

bip