Międzynarodowy Projekt Wychowania Przedszkolnego"Mały miś w świecie wielkiej literatury"  Email

Sprawozdanie z realizacji projektu 2018/2019

Wszyscy wiemy jak ważne jest zachęcanie dzieci do czytania, poznawania i śledzenia przygód bohaterów literackich oraz wprowadzanie naszych najmłodszych pociech w świat fantazji i pozytywnych emocji.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, w roku szkolnym 2018/2019 w oddziałach przedszkolnych realizowany jest międzynarodowy projekt "Mały miś w świecie wielkiej literatury".

Miś Feluś i Miluś odwiedzają małych pacjentów na salach szpitalnych i w domach. Rodzice czytają dzieciom i maskotkom piękne bajki i opowiadania, a potem zapisują to w specjalnie na tę okazję przygotowanej kronice. Maluchy tworzą kolorowe ilustracje do wysłuchanych utworów, odciskają swoje małe dłonie i paluszki.

Miś razem z dziećmi słucha opowiadań i bajek czytanych w domu przez rodziców, a w przedszkolu przez zaproszonych gości. Pluszowy zwierzaczek uczy samodzielności, szacunku do ojczyzny i zdrowego trybu życia, rozwija wyobraźnię i kreatywność.

Pierwszym, bardzo ważnym gościem przedszkolaków, była pani Elżbieta Telesz, Dyrektor Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Pani Dyrektor przeczytała dzieciom bajkę o bezpieczeństwie na drodze, a następnie odcisnęła swoją dłoń w specjalnej misiowej kronice.

O wykonanie tej samej czynności poprosiliśmy panią Alicję Pawełek, bibliotekarkę z Filii nr 15 WiMBP, która kilka dni później przybyła do nas na lekcję biblioteczną.

Oprócz tego w ciągu całego roku w ramach projektu będziemy realizować sześć modułów, nawiązujących swoimi założeniami do preorientacji zawodowej w przedszkolu, rozwoju kreatywności, zdrowego trybu życia czy kreowania postaw patriotycznych. Za nami właśnie zajęcia, w których miś uczył nas samodzielności, za które dzieci otrzymały dyplomy a my certyfikat.

 

Przed nami "misiowe" obchody 100-lecia odzyskania niepodległości i Jesienny Pokaz Mody "W bieli i czerwieni".

Niech moc będzie z nami i z wami misiowi przyjaciele!!

 


 

Imieniny

Wczoraj: Wiesława Leokadii
Dzisiaj: Julii Danieli
Jutro : Damazego Waldemara

Erasmus+

BIP szkolny

bip