Progam informacyjno-edukacyjny "5 porcji zdrowia w szkole"  Email

"5 porcji zdrowia w szkole"

"5 porcji zdrowia w szkole" - to program skierowany do szkół, w ramach którego zostanie zwrócona uwaga na edukację dzieci w zakresie zrównoważonej diety, bogatej w warzywa i owoce, a także soki. Program jest częścią działań prowadzonych w ramach kampanii o charakterze informacyjno-edukacyjnym "5 porcji warzyw, owoców lub soku".

Zgodnie z opiniami ekspertów prawidłowe odżywianie dzieci przekłada się na zachowanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, a w przyszłości zaprocentuje korzyściami zdrowotnymi odczuwalnymi przez całe życie.

Program wspierają m. in. przedstawiciele takich instytucji jak: Instytut Żywności i Żywienia, Collegium Medicum Uniwersytet Jagieloński, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków.

 

Imieniny

Wczoraj: Wiesława Leokadii
Dzisiaj: Julii Danieli
Jutro : Damazego Waldemara

Erasmus+

BIP szkolny

bip