Spotkania z kulturą

W stuletniej saunie Potockich

Dnia 5 marca 2020r. w ramach cyklicznych "Spotkań z kulturą" uczniowie z Łańcuta wybrali się do nowo odrestaurowanych stuletnich Łaźni Rzymskich, znajdujących się w Muzeum - "Zamek w Łańcucie". Uczniowie obejrzeli pokój wypoczynkowy wypełniony stylowymi meblami, pijalnię wód mineralnych, gabinet do fizykoterapii: masaży i elektrokąpieli oraz wyłożone oryginalnymi kafelkami kąpielsko, do którego przylegają dwie piękne łaźnie: turecka, tzw. "parnia" - łaźnia mokra i łaźnia rzymska służąca do gorących i suchych kąpieli. Do pomieszczeń tych zapraszał hrabia Potocki swoich gości, by wzmacniali swoje zdrowie poprzez zabiegi rehabilitacyjne.

 

Imieniny

Wczoraj: Leszka Tamary
Dzisiaj: Franciszka Karola
Jutro : Bonifacego Waltera

Erasmus+

BIP szkolny

bip