Latest
Spotkania ze sztuką  Email

Wychowanków naszej szkoły odwiedzają zaprzyjaźnione teatry oraz uczniowie innych szkół i przedszkoli z którymi chętnie współpracujemy. 23 października 2016 roku odwiedził nas Teatr Bam Bam z Krakowa z przedstawieniem "Legenda o św. Mikołaju", które, dzięki żywiołowej grze aktorów, bardzo podobało się dzieciom. O tym, że rycerz odwagi nabiera dopiero po tym, jak pokona przeciwności losu, i że królewna wcale nie musi czekać na walecznego śmiałka mogły przekonać się dzieci z KRORE 23 listopada 2016 roku podczas spektaklu "Rycerz Bolko z Kociejdziury" w wykonaniu "Teatru za Jeden Uśmiech".

 
Spotkania z ciekawymi ludźmi  Email

 

Spotkanie z przewodnikiem PTTK

27 września 2016 r. roku dzieci z KRORE odwiedził p. Łukasz Kuczmarz, przewodnik PTTK. Spotkanie pod nazwą, "Podkarpacie zachwyca!" zorganizowano z okazji Światowego Dnia Turystyki.

Bezpieczni na drodze

Dwukrotnie gościliśmy w szkole przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. We wrześniu 2016 r. z zajęciami na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego odwiedziły one dzieci z oddziałów szpitalnych przy ul. Lwowskiej, a na początku grudnia 2016 r. dzieci z KRORE. Podczas spotkania wykorzystywano minimiasteczko, czyli miniznaki drogowe, małe makiety pojazdów, sygnalizatory świetlne oraz gumowe drogi i przejście dla pieszych. Dzieci miały możliwość wcielić się w rolę policjanta, ćwiczyć właściwe poruszanie się po drodze i pasach, pogłębić wiedzę na temat bezpieczeństwa. Swoje wiadomości mogły sprawdzić podczas multimedialnego quizu ze Spanch Bobem.

Światowy Dzień Zwierząt

W ramach Światowego Dnia Zwierząt zarówno w 18 pażdziernika 2016 r. KRORE, jak i w CM w Łańcucie- 24 pażdziernika 2016 r. zorganizowano spotkanie z p. Katarzyną Pokrzywą, przedstawicielem Schroniska dla bezdomnych zwierząt, "Kundelek".

Spotkanie z p. Maciejem Rędziniakiem

24 października 2016 roku gościliśmy w KRORE pana Macieja Rędziniaka z IPN w Rzeszowie. Nasz gość opowiadał uczniom o II wojnie światowej. Pan Maciej Rędziniak odwiedził nas jeszcze dwa razy - 23 września 2016 roku i 4 stycznia 2017 roku. Tym razem w CM w Łańcucie, gdzie przeprowadził lekcje pod tytułem "A więc wojna" oraz "Cichociemni".

Spotkanie z architektem

4 listopada 2016 r. roku na zaproszenie nauczycielek do szkoły przybył P. Sławomir Leja, architekt. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki pracy architektów oraz innych osób związanych z budownictwem. Zachwycali się ciekawymi, niezwykle oryginalnymi projektami domów. Zachęcano ich do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Dom moich marzeń" organizowanym przez Podkarpacką Okręgową Radę Izby Architektów.

Sport to zdrowie

9 listopada 2016 r. rzeszowska świetlica onkohematologii zamieniła się w kolorowy klub sportowy. Odwiedziły nas pełne pozytywnej energii panie Instruktorki z GYM Generation Rzeszów. Dzieciaki były zachwycone wspólnymi wygibasami na ogromny Twisterze, pokonywaniem toru przeszkód oraz budowaniem ogromnego, kolorowego domku.

Nie lada emocji dostarczył także wspólny trening kickboxingu i to nie z byle kim, bo z samą Mistrzynią Świata w Kickboxingu Low Kick - Iwona Nieroda. Niesamowitej frajdy dostarczyło dzieciakom przymierzanie prawdziwej rękawicy bokserskiej oraz podziwianie medali i pucharów. Każdy uczestnik miał możliwość wykonania swojego własnego pucharu - wedle swojej własnej wyobraźni. Na zakończenie wszyscy dostali złoty medal. Wśród zapraszanych gości byli również nasi nauczyciele.

Ratownik medyczny

10 listopada 2016 roku zorganizowano spotkanie z p. Stanisławem Janiszem. Tym razem nie uczył języka angielskiego, ale dzielił się z uczniami informacjami o pracy ratownika medycznego.

Przewodnik górski

O swojej górskiej pasji, wspomnieniach z ekstremalnej wyprawy na szczyt Lenina (7134 m.n.p.m.) i wielu innych dokonaniach, 14 listopada 2016 r.  opowiadał dzieciom w szpitalu przy ul. Lwowskiej pan Paweł Pabian, przewodnik górski.

Palmonutke-animato

22 listopada 2016 r. na Oddziale Onkohematologii gościliśmy Palmonutke-animato. Oddziałowa świetlica zamieniła się w profesjonalny cyrk i salę zabaw. Magiczne sztuczki, flowerstick, żonglerska, łowienie rybek - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na nas tego dnia. Największą popularnością zarówno wśród dzieciaków jak i dorosłych, zdecydowanie cieszyło się zamykanie w ogromnej bańce mydlanej.

Spotkanie z paraolimpijczykiem

23 listopada 2013 r. w szpitalu odbyło się spotkanie z panem Rafałem Wilkiem, multimedalistą z Londynu i Rio de Janeiro, paraolimpijczykiem. Nasz gość opowiadał swoją historię, wspominał o życiu przed i po wypadku na torze. Wzmacniał wiarę w to, że sukces może odnieść każdy i niepełnosprawność wcale w tym nie przeszkadza. Ponadto promował wśród młodzieży sportowy tryb życia.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 56

Imieniny

Wczoraj: Gerarda Teodora
Dzisiaj: Aurelii Ladysława
Jutro : Justyny Cypriana

Erasmus+

BIP szkolny

bip