Aktualności z życia szkoły
Konkurs recytatorski w KRORE

"Najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima"

9 kwietnia 2019 r. w KRORE odbył się konkurs recytatorski "Najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima". Wszyscy uczniowie klas I-III i IV pięknie wyrecytowali przygotowane przez siebie utwory, za co zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.

 
Spotkanie z krawcową Teatru im. W. Siemiaszkowej

Wizyta Madam Niteczki

8 kwietnia 2019 roku przedszkolaki z Dziennego Oddziału Neurorehabilitacji odwiedził tajemniczy gość z dziwną walizką i torbą pełną gałganków i szmatek. Madam Niteczka przybyła z Krainy Igły i Nitki. Wprowadziła dzieci w tajniki wiedzy krawieckiej. Pokazywała, co potrafi jej zaczarowana maszyna do szycia, uczyła bezpiecznego posługiwania się igłą i nitką. Przedszkolaki same projektowały swoje torby na "cośki i tentegi", a Madam Niteczka zszywała je na maszynie. Tego dnia każdy wyszedł z torbą na ramieniu.

 
Wiosno przybywaj!

Montaż słowno-muzyczny pt. "Wiosna, ach to ty..."

5 kwietnia 2019 roku dzieci z przedszkola i uczniowie kl. I-III z turnusu rehabilitacyjnego w KRORE postanowili jeszcze raz zaprosić do szkoły Panią Wiosnę. Specjalnie dla niej przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. "Wiosna, ach to ty...", który zaprezentowali kolegom i koleżankom. Zaproszenie, wysłane przez motyle, wiewiórkę, bociana i chmurkę, oczywiście zostało przyjęte.

 
Dzień Pracownika Służby Zdrowia - Łańcut

Słowno-muzyczne przedstawienie pt. "Nieprawdopodobny organizm"

Dnia 5 kwietnia 2019 r. w Łańcucie, na oddziałach dziennym i stacjonarnym odbyły się słowno-muzyczne przedstawienia pt. "Nieprawdopodobny organizm" z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia. W podziękowaniu za codzienną troskę i opiekę uczniowie pod kierunkiem nauczycieli odgrywali role lekarzy różnych specjalizacji, prezentujących wartość ludzkiego organizmu. Na zakończenie wszystkim pracownikom medycznym złożyli serdeczne życzenia oraz podarowali ręcznie wykonane kwiaty. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 
Dzień Pracownika Służby Zdrowia - KRORE

"Serce za serce..."

Za troskę, wsparcie, zrozumienie i zaangażowanie uczniowie z KRORE dziękowali wszystkim pracownikom służby zdrowia 4 kwietnia 2019 roku. Życząc szczęścia, zdrowia oraz dalszych sukcesów na drodze zawodowej, śpiewali skoczne piosenki i recytowali wiersze. W występie udział wzięli również zachęceni przez dzieci i nauczycieli lekarze. Imprezę dopełniła niespodzianka w postaci wykonanych przez uczniów kwietnych drzewek, które wręczono lekarzom, psychologom, pielęgniarkom i rehabilitantom na zakończenie spotkania.

 
Lekcja muzealna w Łańcucie

Tradycje regionalne związane z Wielkanocą

"Symbole i tradycje świąteczne, czyli religijne i świeckie aspekty obchodów Świąt Wielkiej Nocy z uwzględnieniem tradycji regionalnych" to tytuł kolejnych zajęć muzealnych, w których w dniu 3 kwietnia 2019 r. wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z Łańcuta. Prowadząca - pani Monika Jagustyn zapoznała naszych podopiecznych z ciekawostkami związanymi z Wielkim Postem i Świętami Wielkiej Nocy, omówiła symbolikę postaci odzwierciedlaną w obrazach przedstawiających Ostatnią Wieczerzę czy Ukrzyżowanie. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądały stoły świąteczne ludzi biednych i bogatszych, poznali typowe potrawy śniadania wielkanocnego oraz ciekawe zwyczaje np. podarowywanie jaj, toczenie jajek, przygotowywanie pisanek. Na zakończenie zajęć wykonali kartki świąteczne.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 23

Imieniny

Wczoraj: Marka Jarosława
Dzisiaj: Marzeny Marii Klaudiusza
Jutro : Ludwika Piotra

Erasmus+

BIP szkolny

bip