Aktualności z życia szkoły
Dzień Dziecka na Onkohematologii

Wesoła zabawa i niespodzianki

Dzień Dziecka nasi uczniowie z oddziału onkohematologii świętowali 1 czerwca 2020 r. Niezwykle atrakcyjne dla dzieci okazały się zorganizowane wesołe gry i zabawy oraz prezenty przygotowane przez fundację Iskierka. Miłą niespodzianką tego wyjątkowego święta była degustacja przepysznej pizzy. Radość była ogromna!!!

 
Akcja Onkobohaterów

"Wspieram, szanuję, dziękuję"

Chcąc wesprzeć piękną inicjatywę GRUPY ONKOBOHATERÓW, przyjaciół z firmy PASSIO, nasi podopieczni z oddziału onkohematologii, wzięli udział w szlachetnej akcji podziękowań dla personelu medycznego. Stali się bohaterami krótkiego filmu "Wspieram, szanuję, dziękuję", zadedykowanego wszystkim pracownikom szpitala, którzy każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie walcząc z koronawirusem. Inicjatywę zakończono 30 kwietnia 2020r. rozpowszechniając materiał w mediach społecznościowych. Akcja przyniosła bardzo pozytywny oddźwięk i spotkała się z bardzo miłym przyjęciem, a nasi podopieczni poczuli, że biorą udział w czymś ważnym i cennym.

Link do filmiku na youtube

 
Dzień Kobiet w Łańcucie

"Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów"

8 marca to szczególna data, o której nie trzeba przypominać nikomu. To właśnie w tym dniu przypada Dzień Kobiet... czyli święto wszystkich pań. Z tej okazji 9 marca 2020 w Centrum Medycznym w Łańcucie chłopcy z Samorządu Uczniowskiego zadbali, aby w tym szczególnym dniu, każda kobieta czuła się wyjątkowo.

 
Spotkanie profilaktyczne w Łańcucie

Profilaktyka antywirusowa

Dnia 6 marca 2020 r. w Łańcucie wychowankowie wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym nt "Profilaktyka zakażeń przenoszonych drogą kropelkową typu: infekcje grypopodobne, koronawirus". Oprócz wiedzy nt podstawowych zasad higienicznych w walce z bakteriami i wirusami, otrzymali również foldery informujące o szybkich sposobach reagowania na symptomy chorobowe. Spotkanie zakończyła aktywność plastyczna. Uczniowie wykonali gazetkę tematyczną techniką collage.

 
Spotkanie w bibliotece

"Warto czytać"

- to myśl przewodnia spotkania, które odbyło się 5 marca 2020 roku w bibliotece szkolnej w KRORE. Uczniowie kl. V-VI, którzy wzięli w nim udział, bez zająknięcia wymieniali korzyści płynące z regularnego sięgania po książki, dzielili się wiedzą na temat funkcjonowania biblioteki i rozwiązywali zagadki. Ich ciekawość wzbudziły m.in. informacje dotyczące gromadzenia zbiorów przez Bibliotekę Narodową, szczególnie te dotyczące egzemplarza obowiązkowego.

 
Spotkania z kulturą

W stuletniej saunie Potockich

Dnia 5 marca 2020r. w ramach cyklicznych "Spotkań z kulturą" uczniowie z Łańcuta wybrali się do nowo odrestaurowanych stuletnich Łaźni Rzymskich, znajdujących się w Muzeum - "Zamek w Łańcucie". Uczniowie obejrzeli pokój wypoczynkowy wypełniony stylowymi meblami, pijalnię wód mineralnych, gabinet do fizykoterapii: masaży i elektrokąpieli oraz wyłożone oryginalnymi kafelkami kąpielsko, do którego przylegają dwie piękne łaźnie: turecka, tzw. "parnia" - łaźnia mokra i łaźnia rzymska służąca do gorących i suchych kąpieli. Do pomieszczeń tych zapraszał hrabia Potocki swoich gości, by wzmacniali swoje zdrowie poprzez zabiegi rehabilitacyjne.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16

Imieniny

Wczoraj: Gerarda Teodora
Dzisiaj: Aurelii Ladysława
Jutro : Justyny Cypriana

Erasmus+

BIP szkolny

bip