Aktualności z życia szkoły
Akcja Onkobohaterów

"Wspieram, szanuję, dziękuję"

Chcąc wesprzeć piękną inicjatywę GRUPY ONKOBOHATERÓW, przyjaciół z firmy PASSIO, nasi podopieczni z oddziału onkohematologii, wzięli udział w szlachetnej akcji podziękowań dla personelu medycznego. Stali się bohaterami krótkiego filmu "Wspieram, szanuję, dziękuję", zadedykowanego wszystkim pracownikom szpitala, którzy każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie walcząc z koronawirusem. Inicjatywę zakończono 30 kwietnia 2020r. rozpowszechniając materiał w mediach społecznościowych. Akcja przyniosła bardzo pozytywny oddźwięk i spotkała się z bardzo miłym przyjęciem, a nasi podopieczni poczuli, że biorą udział w czymś ważnym i cennym.

Link do filmiku na youtube https://www.youtube.com/watch?v=0F6yOjiRkvM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1jCqGLMUVwuuAzNrD2wpEtMTkoI3Crx3xQI-TTJuU5Nw--Yckmkn__0KQ

 
Dzień Kobiet w Łańcucie

"Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów"

8 marca to szczególna data, o której nie trzeba przypominać nikomu. To właśnie w tym dniu przypada Dzień Kobiet... czyli święto wszystkich pań. Z tej okazji 9 marca 2020 w Centrum Medycznym w Łańcucie chłopcy z Samorządu Uczniowskiego zadbali, aby w tym szczególnym dniu, każda kobieta czuła się wyjątkowo.

 
Spotkanie profilaktyczne w Łańcucie

Profilaktyka antywirusowa

Dnia 6 marca 2020 r. w Łańcucie wychowankowie wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym nt "Profilaktyka zakażeń przenoszonych drogą kropelkową typu: infekcje grypopodobne, koronawirus". Oprócz wiedzy nt podstawowych zasad higienicznych w walce z bakteriami i wirusami, otrzymali również foldery informujące o szybkich sposobach reagowania na symptomy chorobowe. Spotkanie zakończyła aktywność plastyczna. Uczniowie wykonali gazetkę tematyczną techniką collage.

 
Spotkanie w bibliotece

"Warto czytać"

- to myśl przewodnia spotkania, które odbyło się 5 marca 2020 roku w bibliotece szkolnej w KRORE. Uczniowie kl. V-VI, którzy wzięli w nim udział, bez zająknięcia wymieniali korzyści płynące z regularnego sięgania po książki, dzielili się wiedzą na temat funkcjonowania biblioteki i rozwiązywali zagadki. Ich ciekawość wzbudziły m.in. informacje dotyczące gromadzenia zbiorów przez Bibliotekę Narodową, szczególnie te dotyczące egzemplarza obowiązkowego.

 
Spotkania z kulturą

W stuletniej saunie Potockich

Dnia 5 marca 2020r. w ramach cyklicznych "Spotkań z kulturą" uczniowie z Łańcuta wybrali się do nowo odrestaurowanych stuletnich Łaźni Rzymskich, znajdujących się w Muzeum - "Zamek w Łańcucie". Uczniowie obejrzeli pokój wypoczynkowy wypełniony stylowymi meblami, pijalnię wód mineralnych, gabinet do fizykoterapii: masaży i elektrokąpieli oraz wyłożone oryginalnymi kafelkami kąpielsko, do którego przylegają dwie piękne łaźnie: turecka, tzw. "parnia" - łaźnia mokra i łaźnia rzymska służąca do gorących i suchych kąpieli. Do pomieszczeń tych zapraszał hrabia Potocki swoich gości, by wzmacniali swoje zdrowie poprzez zabiegi rehabilitacyjne.

 
Dzień Pisarzy w Łańcucie

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

3 marca 2020 w Centrum Medycznym w Łańcucie uczniowie klas ósmych obchodzili Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który został ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club. Celem tego święta jest promowanie literatury, oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie.W tym dniu zadaniem każdego z uczniów było przygotowanie sylwetki jednego z polskich noblistów i zaprezentowanie na forum klasy. Uczniowie dzielili się ciekawostkami z życia pisarzy oraz rozmawiali o ich najbardziej słynnych dziełach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16

Imieniny

Wczoraj: Magdaleny Bogumiły
Dzisiaj: Karola Ferdynanda
Jutro : Anieli

Erasmus+

BIP szkolny

bip