Aktualności z życia szkoły
Bal Wszystkich Świętych

"Każdy święty chodzi uśmiechnięty" -

przekonywały przedszkolaki podczas Balu Wszystkich Świętych, który odbył się 31 października w KRORE. O tym, że o świętych nigdy nie powinniśmy zapominać i zawsze trzeba stawiać ich na pierwszym miejscu, ponieważ wskazują nam drogę do nieba, opowiadał im ks. Piotr Potyrała, gość specjalny zaproszony na przedszkolną uroczystość. Oprócz ważnych rozmów, na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy i tańca. Przy dźwiękach niebiańskiej muzyki dzieci tańczyły i śpiewały piosenki.

 
Wycieczka do archiwum państwowego

W archiwum

31 października 2019 roku uczniowie klas VI -VII i VIII KRORE wzięli udział w niecodziennych zajęciach - "niecodziennych", bo odbyły się one w Archiwum Państwowym w Rzeszowie. W czasie ciekawie wygłoszonego wykładu poznali historię tej instytucji, zakres jej działalności oraz zasoby. Po prelekcji obejrzeli również wystawę "Witaj szkoło!" : dokumenty szkolne - kroniki, świadectwa, projekty budynków szkolnych, a także oryginalne ławki i przybory szkolne z początku XX wieku.

 
Pamiętamy o naszych zmarłych

Z wizytą na cmentarzu

W październiku uczniowie szkoły szpitalnej odwiedzali opuszczone i bezimienne groby. Pamiętali również o miejscach pamięci, związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi. 31 października 2019 roku uczniowie klasy II-III z KRORE zapalili znicze na grobach poległych na polu chwały żołnierzy, którzy spoczywają na cmentarzu Pobitno.

 
Wycieczka do piekarni

W piekarni Pana Jana Wszołka

Ogromne misy na ciasto, wielkie łopaty, ruchome regały i piec - przedszkolaki ze szkoły nie mogły oderwać wzroku od sprzętów wykorzystywanych w pracy piekarza. 24 października 2019 roku udały się na wycieczkę do piekarni pana Jana Wszołka, podczas której poznały etapy powstawania pieczywa. Na koniec wizyty z wielkim apetytem zjadały przepyszne słodkie bułeczki oraz ciastka przygotowane specjalnie dla nich.

 
Dzień Krajobrazu

Woda w krajobrazie

24 października 2019 roku nasi uczniowie w KRORE, świętowali Międzynarodowy Dzień Krajobrazu, zgodnie z myślą przewodnią tegorocznych obchodów "Woda w krajobrazie". Podczas spotkania, zaproszony gość Pani Joanna Gosztyła z Wydziału Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Rzeszowskiego, przybliżyła naszym podopiecznym temat wykorzystywania roślin, akwenów wodnych i drewnianych konstrukcji w projektowaniu przestrzeni miejskiej czy ogrodów. Okazało się, że opisów krajobrazu nie brakuje w literaturze. Udowodniła to Pani Alicja Pawełek z Filii nr 15 WiMBP w Rzeszowie. Na koniec uczniowie wzięli udział warsztatach plastycznych.

 
Dzień Krajobrazu

Czar krajobrazów

21 października 2019 r. uczniowie z Łańcuta świętowali "Dzień Krajobrazu". W trakcie konkursów sprawdzali swoją wiedzę nt cech krajobrazowych poszczególnych regionów Polski, od Bałtyku po Karpaty i Sudety. Prace uczniów wykonane podczas konkursu plastycznego przedstawiały krajobrazy, które najbardziej urzekły ich swoim pięknem. Nagrodzone prace zaprezentowano na wystawie "Czar krajobrazów". Wszyscy uczestnicy konkursów zostali obdarowani folderami prezentującymi walory Łańcuta.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

Imieniny

Wczoraj: Mikolaja Stanisława
Dzisiaj: Rogera Serafiny
Jutro : Alberta Leopolda

Erasmus+

BIP szkolny

bip