Aktualności z życia szkoły
Dzień Pomocy Potrzebującym w Łańcucie

Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym

28 lutego 2020 r. w Łańcucie świętowano Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. Młodzież poznała różnorodne organizacje zajmujące się pomocą bliźnim, typu UNICEF, PCK itp., a następnie wzięła udział w warsztatach plastycznych. Efektem pracy uczniów była wystawa plakatów tematycznych oraz ich przekonanie, że trzeba pomagać potrzebującym, ale także nie baćsię samemu poprosić o pomoc i wsparcie.

 
Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura w przedszkolu

26 lutego 2020 rok przedszkolaki z KRORE udały się w podróż do czasów prehistorycznych. Dzień Dinozaura, który obchodziły, stanowił bowiem doskonałą okazję do przypomnienia sobie o niezwykłych mieszkańcach Ziemi sprzed tysięcy lat - o ich zwyczajach, zachowaniach oraz cechach szczególnych. Przedszkolaki z uwagą oglądały książki, albumy i filmy o dinozaurach. Bawiły się także w archeologów, wykopując szczątki tych wymarłych zwierząt z piaskowej bryły. Na zakończenie wykonały piękny plakat ilustrujący środowisko życia oraz różnorodność gatunków dinozaurowej rodziny.

 
XV Targi Pracy w Jasionce

XV Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon

26 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XV Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon G2 Arena w Jasionce, podczas których zapoznali się z ofertą edukacyjną wyższych uczelni z Polski i zagranicy. Skorzystali z możliwości rozmowy z doradcą zawodowym, który określił ich predyspozycje. Wszyscy uczestniczyli w wykładach: "Zawody, których nie zastąpią roboty. Co studiować, by potem pracować" oraz "Lekcja współczesnej kryminalistyki: czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw". W Łańcucie powstał kącik maturzysty, zawierający aktualne informatory o studiach i oferty pracy.

 
Dzień Języka Ojczystego w KRORE

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2020 r. w KRORE świętowano Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego zainicjowany w 2012 r. przez Narodowe Centrum Kultury. Odbyły się zajęcia, których celem było uwrażliwienie uczniów na piękno języka polskiego oraz doskonalenie posługiwania się nim. Uczniowie oglądali humorystyczne filmy dotyczące ciekawostek językowych, poznawali historię języka polskiego, a także"łamali języki" w konkursie na poprawną wymowę "Trzeszczą trzciny", który cieszył się największym zainteresowaniem. Wyłonionym zwycięzcom gratulujemy!

 
Dzień Języka Ojczystego w Łańcucie

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2020 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie z Łańcuta wzięli udział w turnieju językowym, w którym zmierzyli się ze znajomością polskich przysłów "Kto przysłowia polskie zna, ten bogaty język ma". Poznali też historię języka polskiego oraz spróbowali swoich sił czytając łamańce językowe m. in. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie.

 
Tłusty Czwartek W Łańcucie

Słodki Czwartek w Łańcucie

20 lutego 2020 roku, tłusty czwartek rozpoczął się słodką niespodzianką. Na oddziale dziennym Centrum Medycznego w Łańcucie, Dyrekcja i Nauczyciele częstowali personel i wszystkich uczniów wyśmienitymi pączkami.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 15

Imieniny

Wczoraj: Beniamina Balbiny
Dzisiaj: Grazyny Ireny
Jutro : Wladysława Franciszka

Erasmus+

BIP szkolny

bip