Aktualności z życia szkoły
Dzień Języka Ojczystego w Łańcucie

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2020 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie z Łańcuta wzięli udział w turnieju językowym, w którym zmierzyli się ze znajomością polskich przysłów "Kto przysłowia polskie zna, ten bogaty język ma". Poznali też historię języka polskiego oraz spróbowali swoich sił czytając łamańce językowe m. in. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie.

 
Tłusty Czwartek W Łańcucie

Słodki Czwartek w Łańcucie

20 lutego 2020 roku, tłusty czwartek rozpoczął się słodką niespodzianką. Na oddziale dziennym Centrum Medycznego w Łańcucie, Dyrekcja i Nauczyciele częstowali personel i wszystkich uczniów wyśmienitymi pączkami.

 
Walentynki w KRORE

"Pod dachami Paryża - Miłość. Moda. Paryż"

- to tytuł spotkania zorganizowanego w KRORE z okazji Dnia Świętego Walentego. Odbyło się ono 19 lutego 2020 roku. Imprezę poprowadziła Barbara Gromadzka z rodziną. Uczestnicy spotkania z entuzjazmem przyjęli występ uczniów i nauczycieli skupionych w grupie "Bajkersi" i w szkolnym kabarecie "Lubię to!", podczas którego prezentowano znane francuskie piosenki o miłości w polskich wersjach językowych. Mnóstwo emocji wzbudził również kolejny punkt programu - pokaz sukien wieczorowych z kolekcji Izabeli Garlak, rzeszowskiej projektantki z salonu mody ślubnej "Igar". Po pokazie, miejsce na scenie zajęły Julianna Gromadzka i Katarzyna Gromadzka. Utwory muzyczne w ich wykonaniu dopełniły miłosną ucztę dla oka i ucha. Owacjom nie było końca. O piękne zdjęcia z imprezy zadbał Tomasz Cierpisz z rzeszowskiego Draw Light Studio.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w imprezę osobom, dzięki którym mogliśmy chociaż przez chwilę przenieść się na skrzydłach miłości do Paryża i poczuć magiczny klimat miasta mody.

 
Dzień Nauki Polskiej

Dzień Nauki Polskiej

19 lutego 2020 r. uczniowie z Łańcuta świętowali ,,Dzień Nauki Polskiej". W trakcie zajęć zgłębiali wiedzę na temat działalności naukowej Marii Skłodowskiej - Curie, wybitnej Polki, dwukrotnej noblistki, odkrywczyni pierwiastków chemicznych: polonu i radu. Zajęcia zainteresowały naszych podopiecznych nauką i osobą zasłużonej badaczki, o czym świadczą świetne wyniki konkursu wiedzy o uczonej. Być może niektórzy z nich pójdą w ślady zasłużonej badaczki?

 
Walentynki w Łańcucie

Walentynkowe atrakcje

Dnia 14 lutego 2020 roku uczniowie z Łańcuta świętowali "Walentynki". Atrakcją tego wyjątkowego dnia były specjalne zajęcia plastyczne oraz projekcja "romantycznego" filmu pt. "Zanim się pojawiłeś". Miły dzień zakończył słodki poczęstunek - "walentynkowe cukierki".

 
Muzum Dobranocek

Bohaterowie ulubionych dobranocek

12 lutego 2020 roku dzieci z przedszkola w KRORE po raz kolejny odwiedziła Pani Katarzyna Lubas, dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Tanecznym krokiem, w towarzystwie bohaterów bajek, wprowadziła wszystkich w radosny, karnawałowy nastrój. Podczas bajkowego balu nie mogło zabraknąć masek znanych z dobranocek postaci. Dzieci wykonały je samodzielnie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 16

Imieniny

Wczoraj: Aurelii Ladysława
Dzisiaj: Justyny Cypriana
Jutro : Damiana Amadeusza

Erasmus+

BIP szkolny

bip