Aktualności z życia szkoły
Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego

Uczniowie szkoły szpitalnej zawsze pamiętają o Światowym Dniu Chorego. W tym roku, 11 lutego 2020 roku, pacjentów z Dziennego Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej KRORE odwiedziły dzieci z przedszkola w towarzystwie Dyrekcji, a dzień później przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i członkowie Koła Kwiatowego z nauczycielami. Wizyty wypełniły słowa ciepła i troski - przede wszystkim życzenia szybkiego powrotu do pełni sił. Przedszkolaki przygotowały dla chorych serduszka ze słodkim upominkiem. Uczniowie wręczali paniom własnoręcznie zrobione kwiaty, a panom laurki.

Uczniowie, dyrekcja i nauczyciele ze szpitala przy ulicy Lwowskiej świętowali Dzień Chorego 12 lutego 2020 roku. Wraz z personelem medycznym i dyrekcją szpitala uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w Kaplicy szpitalnej, której przewodniczył J.E Biskup Jan Wątroba.

 
Dzień Pizzy w przedszkolu

Smakowity dzień w przedszkolu

10 lutego 2020 roku przedszkolaki z KRORE świętowały Międzynarodowy Dzień Pizzy. W trakcie zajęć rozmawiały o historii lubianej przez wszystkich potrawy, dowiedziały się m.in., z jakiego kraju pochodzi, z jakich produktów się ją robi, oraz jakie są jej rodzaje. Wykonywały pracę plastyczną, która polegała na przygotowywaniu papierowej pizzy z ulubionymi składnikami. Najwięcej radości wzbudziło podsumowanie smakowitego dnia - degustacja prawdziwej pizzy. Każdy ze smakiem zjadł swój pyszny, cieplutki, chrupiący kawałek. Mniam!!!

 
Sukces młodego artysty

"Ona by tak chciała, bym był zdrowy"

3 lutego 2020 roku na Oddziale Onkohematologii Dziecięcej miało miejsce niezwykle wydarzenie. Jeden z naszych podopiecznych uczeń I klasy LO, nagrał cover słynnego hitu Ronniego Ferrari "Ona by tak chciała ", który w jego wersji nosi tytuł "Ona by tak chciała, bym był zdrowy". W realizacji pomysłu ucznia pomogli ratownicy medyczni z naszego szpitala, znani już z medycznej przeróbki "Despacito". Teledysk został nakręcony na Oddziale Onkohematologii, wystąpili w nim koledzy chłopca, lekarze, pielęgniarki, a także nasza nauczycielka p. Mariola Fudali, która od początku wspierała chłopca w jego pomyśle. Teledysk powstał, by dodać sił i wesprzeć wszystkie dzieci walczące z nowotworem, a jego lekka forma napawa optymizmem, energią i dobrym przesłaniem. Jak mówi nasz podopieczny, chciałby, żeby piosenka którą napisał, stała się "hymnem wszystkich chorych".

Teledysk "Ona by tak chciała, bym był zdrowy" można posłuchać i obejrzeć klikając na link:

https://youtu.be/8TKdWo9bvAU

 
Dzień Pozytywnego Myślenia

Dzień Pozytywnego Myślenia

Podobno optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda... 6 lutego 2020 roku uczniowie z Łańcuta obchodzili "Dzień Pozytywnego Myślenia". Pozytywne myślenie sprawia, że dużo łatwiej jest nam wyjść z problemowych sytuacji, nabrać do wielu rzeczy oraz do samego siebie dystansu. Dzięki optymistycznemu nastawieniu z większą łatwością odkrywamy siebie i otaczający nas świat. Uczniowie wykonywali plakaty z pozytywnymi hasłami i nastrajali się dobrą energią w myśl hasła "Głowa do góry - myśl pozytywnie, a każdy Twój dzień będzie milszy".

 
Koledowaniw w KRORE

Wspólne koledowanie

Okres kolędowania dobiega końca. Chcąc zamknąć go w atmosferze radości i serdeczności uczniowie KRORE 30 stycznia 2020 roku zaprosili do sali konferencyjnej lekarzy, pielęgniarki, psychologów, fizjoterapeutów i dorosłych pacjentów Oddziału Kardiologii. W spotkaniu uczestniczyli również Babcie i Dziadkowie przedszkolaków z Dziennego Oddziału Neurorehabilitacji. Na scenie stanęli i najmłodsi, i najstarsi uczniowie. Wspierali ich nauczyciele. Starsi odświętnie ubrani, młodsi w przebraniu bohaterów jasełek, zachwycali tradycyjnym i współczesnym repertuarem świątecznym. Szczególne miejsce w występie przypadło dzieciom z przedszkola, które z pastorałką na ustach składały Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

 
Sportowcy w KRORE

Spotkanie z piłkarzami

30 stycznia 2020 roku uczniów w KRORE odwiedzili piłkarze z Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia. Naszych podopiecznych najbardziej interesowało ile trzeba ćwiczyć, by zostać sławnym, zawodowym piłkarzem. Były autografy, wspólne zdjęcia i prezenty. Sportowcy obdarowali dzieci owocami, słodyczami i rozmaitymi gadżetami. Pracownicy szkoły z ogromną wdzięcznością przyjęli również artykuły papiernicze, które ofiarowali. W podziękowaniu za wizytę, dzieci przygotowały występ muzyczny. Uczucie radości rysowało się na ich twarzach jeszcze długo po spotkaniu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 16

Imieniny

Wczoraj: Aurelii Ladysława
Dzisiaj: Justyny Cypriana
Jutro : Damiana Amadeusza

Erasmus+

BIP szkolny

bip