Aktualności z życia szkoły
Spotkanie profilaktyczne

"Dopalacze - próbujesz, ryzykujesz"

Do kogo może zwrócić się o pomoc ktoś, kto ma problem z dopalaczami? Jakie są fazy uzależnienia? Czy jednorazowe sięgnięcie po dopalacze może skutkować utratą zdrowia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczniowie z KRORE mogli uzyskać podczas spotkania profilaktycznego "Dopalacze - próbujesz, ryzykujesz", które 28 stycznia 2020 roku przygotowały dla nich panie Agnieszka Ziętala i Alina Daniel z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie. Spotkanie dopełnił film edukacyjny oraz część praktyczna podczas której uczniowie ćwiczyli asertywne odmawianie. Spotkanie uświadomiło im ponadto, że warto sięgać po literaturę, która porusza sprawy bliskie nastolatkom.

 
Grupa ZBIR w szpitalu

Żywa lekcja historii

17 stycznia 2020 roku uczniowie z KRORE uczestniczyli w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez grupę rekonstrukcji historycznej ZBIR z Rzeszowa. Członkowie grupy w ciekawy, humorystyczny sposób pokazali dzieciom życie i zwyczaje mieszkańców wczesnośredniowiecznej Słowiańszczyzny i Skandynawii. Dzieci z zainteresowaniem oglądały rekwizyty historyczne (przedmioty codziennego użytku, broń) oraz aktywnie brały udział w wydarzeniu przekonując się, że historia wcale nie musi być nudna.

 
Nasze sukcesy

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny

"Poznaję, uczę się, bawię...,

czyli o moim pobycie w szkole przyszpitalnej/sanatoryjnej"

Z radością zawiadamiamy o sukcesach uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym "Poznaję, uczę się, bawię..., czyli o moim pobycie w szkole przyszpitalnej/sanatoryjnej", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 282 w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

W kategorii literackiej konkursu dla uczniów klas IV-VI SP uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce - Natalia H., kl. VI,

II miejsce - Marcin G., kl. V,

wyróżnienie - Justyna B., kl. VI.

W kategorii plastycznej dla klas I-III SP:

II miejsce - Gabriela P., kl. II.

W kategorii plastycznej dla uczniów klas IV-VI SP:

wyróżnienie - Wiktoria M., kl. VI;

wyróżnienie - Zuzanna K., kl. VI;

W kategorii plastycznej dla uczniów klas VII-VIII SP:

I miejsce - Angelo D., kl. VIII;

III miejsce - Julia W., kl. VIII;

W kategorii literackiej dla uczniów klas VII-VIII SP:

wyróżnienie - Maja M., kl. VIII.

Laureaci napisali humorystyczne wiersze, utwory prozatorskie oraz wykonali prace plastyczne przedstawiające, w jaki sposób nauka i zabawa wspomogła ich powrót do zdrowia w naszej szkole.

Zwycięzcom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Popołudnie z kolędą

"Hej kolęda, kolęda ..."

8 stycznia 2020 roku na oddziale neurologii w Szpitalu przy ulicy Lwowskiej, uczniowie, rodzice i nauczyciele wspólnie śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Była to również okazja, aby poznać różne ciekawostki związane ze zwyczajem kolędowania. Znów zagościł świąteczny i rodzinny nastrój.

 
Przedszkolaki - przedszkolakom

Noworoczne spotkanie w przedszkolu

8 stycznia 2020 roku przedszkolaków z KRORE odwiedzili mali artyści z Przedszkola Publicznego Nr 21 w Rzeszowie. Zaprezentowali wokalno - taneczne aranżacje świątecznych utworów, tworząc niezapomniany klimat i dostarczając widzom moc wrażeń i wzruszeń. "Gospodarze" z kolei odwdzięczyli się gościom własnoręcznie robionymi choinkami, drobnymi upominkami i poczęstunkiem. Podczas wizyty zaproszeni goście przyglądali się pracy fizjoterapeutów, odwiedzili naszą szkolną bibliotekę. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie w tym gronie i mali artyści podzielą się z nami dobrą energią jeszcze wielokrotnie.

 
Wigilia w KRORE

Dzielimy sie opłatkiem

20 grudnia 2019 roku, zgodnie z naszą szkolną tradycją, uczniowie z KRORE wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły spotkali się na przedświątecznej wigilii, w czasie której w uroczystej atmosferze, wśród dźwięków kolęd, przy stole zastawionym tradycyjnymi potrawami dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Panował nastrój prawdziwie świąteczny, dzięki czemu każdy poczuł magię zbliżających się świąt.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 16

Imieniny

Wczoraj: Bogusława Tekli
Dzisiaj: Gerarda Teodora
Jutro : Aurelii Ladysława

Erasmus+

BIP szkolny

bip