Aktualności z życia szkoły
Apel w Łańcucie

Chwila zadumy nad stanem wojennym...

13 grudnia 2019 roku w Centrum Medycznym w Łańcucie odbył się apel poświecony rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Celem spotkania było pokazanie tamtych tragicznych wydarzeń. Uczniowie poznali losy wielu młodych osób, które straciły życie w tym okresie.

 
Turniej Bożonarodzeniowy

Bożonarodzeniowy Turniej Jezyków Obcych

11 grudnia 2019 roku na oddziale w Łańcucie odbył się Bożonarodzeniowy Turniej Języków Obcych. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas. Poprzez aktywny i żywiołowy udział w poszczególnych konkurencjach nasi podopieczni wzbogacili swoją wiedzę w zakresie słownictwa oraz zwyczajów bożonarodzeniowych w krajach anglo i niemiecko języcznych.

 
Spotkania z kulturą

Podziemia kościoła farnego pw. św. Stanisława bp w Łańcucie

Dnia 9 grudnia 2019 r. w ramach cyklicznych Spotkań z kulturą uczniowie z Łańcuta wybrali się do podziemi kościoła farnego pw. św. Stanisława bp w Łańcucie na niecodzienną lekcję, poprowadzoną przez panią Teresę Żuławską, wieloletnią kustosz w Muzeum-Zamku. Zwiedzili neoromańską kryptą Potockich i Lubomirskich, znajdującą się pod prezbiterium kościoła. Dzięki ciekawym opowieściom pani przewodnik poznali niezwykłą historię losów rodów arystokratycznych, a także innych tajemniczych osób, których szczątki spoczywają w podziemiach. Spotkanie zakończono przed ołtarzem Piety wspólną modlitwą za zmarłych, poprowadzoną przez ks. Rafała Borcza, któremu bardzo dziękujemy za udostępnienie krypty do zwiedzania.

 
Teatr Za Jeden Uśmiech

Wesołe przygody Agatki

9 grudnia 2019 roku naszych podopiecznych odwiedził krakowski Teatr Za Jeden Uśmiech ze spektaklem ,,Niezwykłe przypadki niesfornej Agatki". Barwna sztuka przeniosła wychowanków w zaczarowany świat św. Mikołaja i Jego pomocników. Aktorzy otrzymali gromkie brawa, a widzowie miłe upominki od św. Mikołaja.

 
Mikołaj w Łańcucie

Mikołajkowy orszak w Łańcucie

6 grudnia 2019 roku do wszystkich uczniów szkoły szpitalnej w Łańcucie przybył Święty Mikołaj. Święty zabrał ze sobą dwie Śnieżynki, które pomagały mu rozdawać prezenty. Nasz gość żartował z uczniami i dopytywał się o pilność na lekcjach. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

 
Św. Mikołaj w KRORE

Mikołajkowe niespodzianki

6 grudnia 2019 roku do KRORE przybył św. Mikołaj. Dzieci wyglądały go od rana i były bardzo podekscytowane, kiedy z oddali dobiegł ich dźwięk dzwonków. Mikołaj długo opowiadał o swojej podróży, a potem pytał dzieci, jak sprawowały się przez cały rok. Każdy, kto był grzeczny, mógł sięgnąć do kosza pełnego słodkości i wyciągnąć z niego prezent. W KRORE były tylko grzeczne dzieci, dlatego czekała na nie jeszcze jedna niespodzianka - pokaz trialu rowerowego pana Krystiana Herby. Uczestnicy pokazu z zapartym tchem śledzili poczynania mistrza.

Mikołaj pamiętał o wszystkich dzieciach z KRORE. Po spotkaniu z pacjentami z oddziałów rehabilitacji, udał się jeszcze do przedszkolaków i uczniów z kl. I-III.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 16

Imieniny

Wczoraj: Leszka Tamary
Dzisiaj: Franciszka Karola
Jutro : Bonifacego Waltera

Erasmus+

BIP szkolny

bip