Aktualności z życia szkoły
Muzeum Zamek w Łańcucie

Wycieczka do łańcuckiej powozowni

Dnia 25 listopada 2019 roku uczniowie z Łańcuta udali się do kompleksu neobarokowych Stajni, należących do Muzeum-Zamku w Łańcucie. Podczas wizyty obejrzeli zachowaną oryginalną część dla koni wierzchowych oraz Szorownię Galową i Hol, w których ustawiono muzealne pojazdy konne: karety, bryczki, breki, mylordy, pochodzące z najbardziej renomowanych firm wiedeńskich, londyńskich i paryskich. Ekspozycję uzupełniła wystawa uprzęży i akcesoriów związanych z powozami i końmi. Zobaczyli również imponujące trofea myśliwskie sprzed ponad stu lat: głowy bawołów, żyrafy, skórę lwa i niedźwiedzia oraz słoniowe kły, a także zdjęcia z polowań na innych kontynentach.

 
Spotkanie z podróżnikami

Wyprawa do Gambii i Stanów Zjednoczonych

W dniu 25 listopada 2019 r. w Łańcucie odbyło się interesujące spotkanie z podróżnikami- panem Markiem Ruparem i Maciejem Szczepańskim, którzy na co dzień są pracownikami łańcuckiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a podróże są ich wielką pasją. Podczas spotkania nasi goście opowiedzieli uczniom o swoich ostatnich wyprawach do Gambii i Stanów Zjednoczonych, a także pokazali piękne zdjęcia i nagrania z zagranicznych wojaży. Wszyscy z wielką ciekawością wysłuchali opowieści podróżników.

 
Przedmikołajkowe spotkania

Zabawa z wolontariuszami Panattoni Europe

22 listopada 2019 r. naszych podopiecznych z Kliniki Onkohematologii odwiedzili wolontariusze Panattoni Europe, którzy wypełnili oddział cudowną energią i świąteczną atmosferą. Były super warsztaty plastyczne, prezenty, no i Święty Mikołaj.

 
Dzień Życzliwości w Łańcucie

"Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym"

21 listopada 2019 r. w dniu Światowego Dnia Życzliwości, nasi uczniowie z Łańcuta przekonali się, że życzliwym jest osoba uważna, wrażliwa i otwarta na drugiego człowieka. Poznali historię obchodów Dnia Życzliwości na świecie, a także wybrali spośród społeczności uczniowskiej Króla i Królową Życzliwości. Dowodem zwycięstwa oprócz upominków były złote korony. Uczniowie ze słodkim upominkiem i kartką z życzeniami odwiedzili również personel medyczny.

 
Dzień Życzliwości KRORE

Drzewko życzliwosci

20 listopada 2019 roku z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w KRORE odbyły się integracyjne zajęcia z udziałem dzieci, mam i babć. W czasie spotkania uczestnicy dyskutowali na temat znaczenia życzliwości w codziennym życiu, przeprowadzali na ten temat doświadczenia i wykonali "Drzewko życzliwości", na którym umieścili swoje definicje życzliwości. W geście sympatii obdarowywali się wcześniej wykonanymi serduszkami. Na zakończenie zajęć przeszli z pozdrowieniami po innych oddziałach, wręczając symbole życzliwości, które wykonali na kółku kwiatowym i wikliniarskim.

 
Apel w Łańcucie

"Wolność..."

8 listopada 2019r. w Łańcucie uczczono 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel pod hasłem Wolność... stał się niecodzienną lekcją historii, która pozwoliła zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uczniowie podkreślili jak ważnym słowem jest wolność dla współczesnego pokolenia. Charakter uroczystości był wyjątkowy i bardzo podniosły, a został podkreślony odświętnymi strojami, biało- czerwoną dekoracją, kotylionami i wzruszającą muzyką.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 16

Imieniny

Wczoraj: Aurelii Ladysława
Dzisiaj: Justyny Cypriana
Jutro : Damiana Amadeusza

Erasmus+

BIP szkolny

bip