Aktualności z życia szkoły
Dzień Pisarzy w Łańcucie

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

3 marca 2020 w Centrum Medycznym w Łańcucie uczniowie klas ósmych obchodzili Międzynarodowy Dzień Pisarzy, który został ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club. Celem tego święta jest promowanie literatury, oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie.W tym dniu zadaniem każdego z uczniów było przygotowanie sylwetki jednego z polskich noblistów i zaprezentowanie na forum klasy. Uczniowie dzielili się ciekawostkami z życia pisarzy oraz rozmawiali o ich najbardziej słynnych dziełach.

 
Zdrowy uśmiech

Mieć zdrowy uśmiech!

O higienie jamy ustnej, rodzajach uzębienia i sposobach radzenia sobie ze złamanym lub wybitym zębem, uczniowie kl. I-III KRORE rozmawiali z Panem Marcinem Cyzio, lekarzem dentystą, którego gościliśmy w szkole 28 lutego 2020 roku. Podczas spotkania oglądano film o wpływie słodyczy na rozwój bakterii i ćwiczono technikę mycia zębów na wielkim modelu szczęki. Najwięcej emocji wzbudziło płukanie jamy ustnej specjalnym płynem, który na niebiesko zaznacza miejsca wymagające powtórnego użycia szczoteczki. Wszyscy zgodnie przyznali, że porządnie umyte zęby to nie tylko zdrowie, ale również doskonałe samopoczucie.

 
Dzień Pomocy Potrzebującym w Łańcucie

Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym

28 lutego 2020 r. w Łańcucie świętowano Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. Młodzież poznała różnorodne organizacje zajmujące się pomocą bliźnim, typu UNICEF, PCK itp., a następnie wzięła udział w warsztatach plastycznych. Efektem pracy uczniów była wystawa plakatów tematycznych oraz ich przekonanie, że trzeba pomagać potrzebującym, ale także nie baćsię samemu poprosić o pomoc i wsparcie.

 
Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura w przedszkolu

26 lutego 2020 rok przedszkolaki z KRORE udały się w podróż do czasów prehistorycznych. Dzień Dinozaura, który obchodziły, stanowił bowiem doskonałą okazję do przypomnienia sobie o niezwykłych mieszkańcach Ziemi sprzed tysięcy lat - o ich zwyczajach, zachowaniach oraz cechach szczególnych. Przedszkolaki z uwagą oglądały książki, albumy i filmy o dinozaurach. Bawiły się także w archeologów, wykopując szczątki tych wymarłych zwierząt z piaskowej bryły. Na zakończenie wykonały piękny plakat ilustrujący środowisko życia oraz różnorodność gatunków dinozaurowej rodziny.

 
XV Targi Pracy w Jasionce

XV Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon

26 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XV Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon G2 Arena w Jasionce, podczas których zapoznali się z ofertą edukacyjną wyższych uczelni z Polski i zagranicy. Skorzystali z możliwości rozmowy z doradcą zawodowym, który określił ich predyspozycje. Wszyscy uczestniczyli w wykładach: "Zawody, których nie zastąpią roboty. Co studiować, by potem pracować" oraz "Lekcja współczesnej kryminalistyki: czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw". W Łańcucie powstał kącik maturzysty, zawierający aktualne informatory o studiach i oferty pracy.

 
Dzień Języka Ojczystego w KRORE

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2020 r. w KRORE świętowano Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego zainicjowany w 2012 r. przez Narodowe Centrum Kultury. Odbyły się zajęcia, których celem było uwrażliwienie uczniów na piękno języka polskiego oraz doskonalenie posługiwania się nim. Uczniowie oglądali humorystyczne filmy dotyczące ciekawostek językowych, poznawali historię języka polskiego, a także"łamali języki" w konkursie na poprawną wymowę "Trzeszczą trzciny", który cieszył się największym zainteresowaniem. Wyłonionym zwycięzcom gratulujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 16

Imieniny

Wczoraj: Aurelii Ladysława
Dzisiaj: Justyny Cypriana
Jutro : Damiana Amadeusza

Erasmus+

BIP szkolny

bip