Aktualności z życia szkoły
Wycieczka do NBP

Narodowy Bank Polski

Czym zajmuje się Narodowy Bank Polski? Co to są rezerwy dewizowe? Ile waży sztabka złota? Jak wygląda zniszczone 6 milionów złotych? Na te oraz wiele innych pytań uczniowie klasy VII i VIII mogli poznać odpowiedzi, dzięki wycieczce do siedziby rzeszowskiego oddziału NBP, w której wzięli udział 27 września 2019 roku.

 
Festiwal nauki

"O tym, czego nie widać"

W dniu 20 wrzesnia 2019r. uczniowie klas licealnych z Łańcuta uczestniczyli w Podkarpackim Festiwalu Nauki. Główną ideą imprezy było popularyzowanie nauki oraz rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi. Nasi wychowankowie mieli możliwość pooglądać pokazy naukowe oraz wziąć udział w wykładzie dla szkół ponadpodstawowych "O tym, czego nie widać".

 
Międzynarodowy Dzień Kropki

Kropkowe świeto

16 września 2019 roku przedszkolaki z KRORE uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach poznały historię małej dziewczynki o imieniu Vashti, bohaterki książki, która stała się inspiracją do powołania kropkowego święta. Wiele radości sprawiło poszukiwanie kropek. Okazało się, że często nie zwraca się na nie uwagi, a towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Tego dnia wszystko bez wyjątku było w kropki. Nawet dziecięce twarze.

 
Sprzatanie świata

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

We wrześniu uczniowie szkoły szpitalnej włączyli się w akcję "Sprzątanie świata - 2019", przebiegającą pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Odbywały się zajęcia poświęcone problemowi dbania o środowisko naturalne. Uczniowie oraz nauczyciele wyposażeni w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci porządkowali teren wokół szpitala przy ul. Lwowskiej, KRORE oraz oddziału w Łańcucie. Zadanie wykonali na piątkę! Na końcu z satysfakcją stwierdzili, że włączając się w tego typu akcje można pomóc nie tylko naszej planecie, ale i sobie samym.

16 września 2019r. na oddziałach endokrynologii i pediatrii odbyły się zajęcia przyrodniczo-ekologiczne poświęcone problemom związanym z wytwarzaniem i przetwarzaniem odpadów w naszym najbliższym otoczeniu.

W tym samym dniu uczniowie liceum Oddziału Dziennego z Łańcuta z dużym zaangażowaniem zbierali do wcześniej przygotowanych opakowań znajdujące się wokół budynków szpitala śmieci.

20 - 23 września 2019r. uczniowie klas IV - VIII KRORE porządkowali teren wokół szkoły - zbierali odpady.

O tym, że należy dbać o środowisko pamiętali również uczniowie kl. I-III KRORE. Podczas akcji "Sprzątanie świata", pod okiem nauczycielek, zebrali pełne worki śmieci.

 
Gra miejska

"Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich"

15 września 2019 roku uczniowie ze szkoły szpitalnej wzięli udział w historycznej grze miejskiej pod nazwą "Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich", upamiętniającej 250 rocznicę oblężenia rzeszowskiego zamku oraz potyczki Konfederatów Barskich z Moskalami na wzgórzach Pobitna. Rajd rozpoczął się przy Kościele Garnizonowym, a zakończył w Filii Pobitno Rzeszowskiego Domu Kultury. Na starcie uczniowie otrzymali mapki z miejscami, które należało odwiedzić, by zdobyć pieczątki. Miało być ich dziesięć. Uczestników nagrodzono upominkami.

 
Akcja Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie nowel polskich

13 września 2019 roku nasi podopieczni z Łańcuta włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Poznali biografię autorów najwybitniejszych ośmiu polskich nowel. Następnie wysłuchali wybranych fragmentów dzieł polskich nowelistów.

Do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie uczniowie z KRORE włączyli się 16 września 2019 roku. Po południu zgromadzili się w sali konferencyjnej, by wspólnie z osobami związanymi ze szkołą, m.in. z personelem medycznym, rodzicami i nauczycielami, obchodzić wielkie święto literatury z nowelami słynnych polskich twórców w rolach głównych.

W nowelistyczną podróż przez kilka epok literackich - od romantyzmu do dwudziestolecia międzywojennego, wyruszyli 18 września 2019r. również uczniowie z oddziałów szpitalnych przy ul. Lwowskiej.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 16

Imieniny

Wczoraj: Leszka Tamary
Dzisiaj: Franciszka Karola
Jutro : Bonifacego Waltera

Erasmus+

BIP szkolny

bip