"Powiedz STOP cyberprzemocy"

17 czerwca 2019 roku w sali konferencyjnej KRORE odbyło się spotkanie z podinspektor Aliną Pieniążek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Przyświecało mu hasło: "POWIEDZ STOP CYBERPRZEMOCY". Policjantka uświadomiła młodzieży, jakie zachowania mieszczą się w ramach omawianego zjawiska i co grozi komuś, kto się ich dopuści. Zwróciła również uwagę na to, gdzie może zgłosić się osoba, która padła ofiarą cyberprzemocy. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki oraz książeczki na temat bezpiecznego zachowania się w różnych codziennych sytuacjach oraz nad wodą.

Udzielamy pierwszej pomocy

Dnia 17 czerwca 2019 roku na oddziale onkohematologii odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez p. Sylwię Maszlanke. Dzieci poprzez zabawę udzielały pierwszej pomocy zabawce - poszkodowanemu, nieprzytomnemu Misiowi i opatrywały jego złamaną łapkę. Połączenie teorii z praktyką to bardzo wartościowa i ciekawa forma przyswajania ważnej dla dzieci wiedzy. Dlatego cieszy, tak liczny i aktywny udział w zajęciach naszych podopiecznych oraz ich rodziców.

Zawód - strażak

Dnia 14 czerwca 2019 roku uczniowie KRORE uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej - Słocina. Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu. Każdy mógł przymierzyć strażacki kask, wsiąść do strażackiego wozu, wypytać gości o ich pracę, codzienne obowiązki. Nie obyło się bez praktycznej prezentacji wodnych możliwości i dźwiękowych sygnałów strażackiego pojazdu.

"Jak powstaje telewizja?"

"Jak powstaje telewizja? Warsztaty operatorskie - realizacja krótkiej sceny filmowej" - to tytuł spotkania, na które 13 czerwca 2019 roku zaprosili uczniów z KRORE Marzena Kłeczek-Krawiec i Piotr Kłeczek, dziennikarze i producenci programów telewizyjnych. Odbyło się ono w ramach szkolnego Koła Dziennikarskiego. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali sprzęt niezbędny przy produkcji materiałów telewizyjnych, słuchali o tajnikach pracy w telewizji i na planie produkcyjnym. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość sprawdzenia się w roli dziennikarza. Potem, na oczach wszystkich uczestników spotkania, montowano nagrane przez uczniów scenki, tworząc spójny wizualno-dźwiękowy materiał. Jeszcze raz dziękujemy naszym gościom za tę niezwykłą "żywą lekcję" filmu.

Strona 1 z 6

Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

  800 12 12 12

(wsparcie dostępne również w języku ukraińskim / rosyjskim)