5 grudnia 2022 r. piątoklasiści z KRORE uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, którego celem było uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, zachęcenie do udzielania taktownej pomocy słabszym oraz promowanie praw osób z niepełnosprawnościami. Uczniowie podziwiali osiągnięcia słynnych artystów i polskich paraolimpijczyków, prezentowali swoje umiejętności w zakresie znajomości języka migowego, a także układali zasady savoir-vivre wobec osób sprawnych inaczej. Na zakończenie podjęli refleksję nad sentencjami ukrytymi w wylosowanych słodkich ciasteczkach!

niepełnosprawni PS Krore

Jak skonstruować karmnik i czym karmić ptaki w czasie zimy? Uczniowie Szkoły Szpitalnej dowiedzieli się o tym podczas nietypowej lekcji biologii. Nie trzeba ich było długo namawiać, by zdobytą wiedzę zamienili w czyny. W pobliżu naszego „Klimatycznego Zakątka” stanął wykonany przez uczniów karmnik z odpowiednio dobranym dla ptaków pokarmem.

Karmnik

O tym, że niepełnosprawny to nie znaczy „inny” czy „gorszy”, 3 grudnia 2022 roku dyskutowali nasi podopieczni z Łańcuta. Za pomocą książek ze szkolnego bajkowozu rozmawiali o osobach pokrzywdzonych przez los kalectwem, ich problemach i naszym wkładzie w ich życie. Na zakończenie z przyjemnością wykonali gipsowe „Przytulasy” i kolorowe „Głaski”.

niepełnosprawni Ł

2 grudnia 2022 roku w KRORE obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Celem tego święta jest przypomnienie, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same prawa jak pełnosprawne osoby  i chcą być traktowani na równi z nimi. Dla wzmocnienia tego przekazu, przedszkolaki i uczniowie starszych klas częstowali wszystkich cukierkami z "dobrym słowem".

niepełnosprawni Krore

2 grudnia  2022 r. na oddziałach w szpitalu przy ul. Lwowskiej obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji nasi podopieczni zostali obdarowani upominkiem z „dobrym słowem” wraz z życzeniami pomyślności i odwagi na każdy dzień. Celem obchodów tego święta jest zrozumienie problematyki niepełnosprawności  oraz dążenie do osiągnięcia pełnego i równego korzystania z praw człowieka.

niepełnosprawni LW

Strona 1 z 20

Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

📞 800 12 12 12 📞

(wsparcie dostępne również w języku ukraińskim / rosyjskim)

ul. Lwowska 60 35-301, Rzeszów 17 866 42 68 szkolaszpitalna@wp.pl