sprawozdanie

Zanim do nas dotarła, przebyła długą drogę z poznańskiej siedziby Fundacji Serdecznik. Troszkę zmarzła, ale ogrzana ciepłem dzieci ze szkoły szybko odzyskała czucie w kółkach. Pełna niezwykłych książek Czerwona Walizka Wyobraźni, zwana często siostrą Bajkowozu, na dobre rozgościła się w KRORE. Dociera tam, gdzie jej bratu trudno jest teraz zaglądać. Radości, jaka rysuje się na twarzach uczniów po zaglądnięciu do Walizki, nie sposób opisać!

17 grudnia 2020 r. odbyło się pełne ciepła, serdeczności i radości zdalne spotkanie Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy z uczniami naszej szkoły. Pierwsza Dama pytała dzieci o to, jak wygląda nauka w szpitalu, i czym różni się od tej tradycyjnej. Gratulowała uczniom i nauczycielom podejmowanych w szkole aktywności. Rozmawiano również o inicjatywach Samorządu Uczniowskiego oraz o działalności szkolnego kabaretu „Lubię to!”. Pierwszą Damę bardzo ucieszyła wiadomość o zaangażowaniu naszych podopiecznych w „Narodowe Czytanie”. Pani Prezydentowa złożyła wszystkim uczestnikom spotkania świąteczne życzenia i przekazała upominki. Dzieci przygotowały dla Pałacu Prezydenckiego własnoręcznie wykonane anioły i pięknie zakolędowały.

I jeszcze relacja z naszego spotkania on-line z Pierwszą Damą - tym razem z Pałacu Prezydenckiego.

16 i 17 grudnia 2020 r. nasi uczniowie z Łańcuta w ramach projektu E-Twinning uczestniczyli w językowym bożonarodzeniowym escape room. Rozwiązywali zagadki dotyczące zwyczajów świątecznych w Wielkiej Brytanii i Niemczech, wykorzystując: rebus, kody QR, kod Morse’a, kod masoński, kod harcerski i literowy.  Rozwiązaniem były życzenia świąteczne.

16 grudnia 2020 r. w Łańcucie, odbyło się spotkanie online z panią Bernadettą Szal, pracownikiem poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, dotyczące doradztwa zawodowego dla klas VII-VIII szkoły podstawowej. Uczniowie wysłuchali cennych wskazówek dotyczących planowania przyszłości zawodowej. Pani Bernadetta starała się z każdym uczniem porozmawiać i wyjaśnić czym się kierować w wyborze szkoły średniej. Mamy nadzieję, że o niezwykle ważne i cenne dla młodzieży spotkanie będzie miało ciąg dalszy.

15 grudnia 2020 roku w naszym szpitalu odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnego aparatu USG, z którego korzystać będą min. nasi podopieczni z oddziału onkohematologii. Na spotkaniu obecny był Marszałek Województwa Podkarpackiego pan Władysław Ortyl dla którego dzieci z oddziału przygotowały bożonarodzeniowego skrzata. Skrzata nie byle jakiego, bo w całości stworzonego z przedmiotów  należących do podopiecznych kliniki tj. rajtuzki, poszewka z ulubionej poduszki czy kapcie. A wszystko w ramach podziękowań za wsparcie w zakupie wysokiej klasy aparatu USG niezbędnego w diagnostyce onkologicznej.

ul. Lwowska 60 35-301, Rzeszów 17 866 42 68 szkolaszpitalna@wp.pl