W dniu 12 listopada 2020 r. uczniowie z Łańcuta uczestniczyli w lekcji online prowadzonej przez pracownika IPN w Rzeszowie - pana Macieja Rędziniaka. Tematem lekcji były Orlęta lwowskie - mali bohaterzy walki o Lwów w 1918 roku. Uczniowie poznali heroizm młodych ludzi, dla których wolna Ojczyzna była najwyższą wartością. Był to bardzo ciekawy wykład ilustrowany prezentacją multimedialną.

Nie bez powodu nasz język ojczysty uważany jest za jeden z najtrudniejszych języków na świecie.  Przekonali się o tym uczniowie z Łańcuta, którzy 10 listopada 2020 r. obchodzili  Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych. Wspólna wymowa trudnych wyrazów dostarczyła wiele uśmiechu. Nie było łatwo, ale nasi uczniowie i nauczyciele poradzili sobie doskonale. Jak się okazało zabawa z łamańcami może być pomysłem na zabawę nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

W KRORE w ramach tego specjalnego dnia zorganizowano konkurs językowy, podczas którego uczniowie doskonalili swoją dykcję i mowę. Była to również doskonała okazja do zabawy i śmiechu.

9 listopada 2020 r. uczniowie z Łańcuta poznali sylwetkę Józefa Piłsudskiego oraz ciekawostki z jego życia biorąc udział w zajęciach pt. „Escape room: Marszałek Józef Piłsudski”. Jak w prawdziwym escape room, musieli rozwiązać szereg zagadek, aby zdobyć klucz i wydostać się z pokoju. W trakcie lekcji uczniowie poprzez mało znane fakty z życia Marszałka, poznali go z innej strony. Zajęcia zakończono odśpiewaniem hymnu, w ten sposób nasi podopieczni włączyli się w akcję „Szkoła do hymnu”.

W ramach realizowanego w szkole projektu „Zaprzyjaźnij się z osobą Niewidomą”, którego organizatorem jest Fundacja „Świat według Ludwika Braille'a”, uświadamiamy i uwrażliwiamy naszych podopiecznych na potrzeby osób niewidomych i słabowidzących. 21 października 2020 r. w Łańcucie odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie zapoznali się z broszurą informacyjną oraz alfabetem Braille’a, po to, aby w przyszłości wiedzieć, jak zachowywać się w obecności osób niewidomych.

Dnia 16 października 2020r. obchodziliśmy Dzień Papieski oraz przypadającą na 22 października rocznicę inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II, patrona Klinicznego Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego. Na specjalnie zorganizowanych zajęciach uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia Karola Wojtyły, poznali twórczość literacką papieża-poety, dramatopisarza. Wielką atrakcją okazała się wirtualna podróż do Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II w Wadowicach, podczas której nasi podopieczni obejrzeli wnętrza, w których mieszkał Karol Wojtyła oraz podziwiali papieskie pamiątki.

Strona 1 z 4

ul. Lwowska 60 35-301, Rzeszów 17 866 42 68 szkolaszpitalna@wp.pl