Kolejne, bo już dziesiąte Narodowe Czytanie za nami. Tym razem, 16 września 2021 r. w Łańcucie zmierzyliśmy się z Moralnością Pani Dulskiej. W pięknych sukniach, kapeluszach i rękawiczkach niczym bohaterki lektury wystąpili uczniowie oraz zaproszeni goście, aby wspólnie odczytać wybrane fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej. Spotkanie pozwoliło także przybliżyć sylwetkę autorki oraz jej twórczość. Wszyscy z radością i zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych zajęciach czytelniczo - artystycznych.

15 września 2021 r. nasi podopieczni z Łańcuta obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, którego celem jest odkrywanie mocnych stron, talentów oraz pozytywnego myślenia o sobie. Podczas zajęć uczniowie wykonywali kreowane wyobraźnią kropkowane prace plastyczne. Największą radość sprawiła jednak niezawodna zabawa, i dla dużych i dla małych - puszczanie baniek mydlanych.

„Myślę, więc nie śmiecę!” to hasło ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata 2021”. Dnia 15 września na zajęciach w naszej szkole uczniowie wyruszyli nie tylko po to, żeby zebrać odpady z najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim żeby umiejętnie je posegregować i zachęcić wszystkich do dbałości o nasze środowisko!

W dniu 14 września 2021 r. licealiści z Łańcuta, pod opieką nauczycieli, wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata pod hasłem ,,Myślę, więc nie śmiecę”. Akcja przypomniała i uświadomiła młodzieży, że wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas. Nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o wspólne zdrowie nasze oraz przyszłych pokoleń. Niszcząc naturę, niszczymy siebie!

 

Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania 6 wrześnie 2021 r. nauczyciele, personel medyczny i uczniowie naszej szkoły, spotkali się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Było to wydarzenie szczególnie radosne, ponieważ mogliśmy się spotkać osobiście, czerpiąc radość ze wspólnego czytania.. słuchania.. i odczuwania piękna rodzimej literatury.

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2

ul. Lwowska 60 35-301, Rzeszów 17 866 42 68 szkolaszpitalna@wp.pl