25 listopada 2021 r. w Łańcucie szkolne koło teatralne przedstawiło licznie zebranym gościom fragment dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady cz. II”. Trzeba dodać, że występ młodych aktorów był debiutem scenicznym oddziałowego teatru, który swoją działalność rozpoczął w bieżącym roku szkolnym. Występującym uczniom gratulujemy talentu i odwagi …. oraz czekamy na dalsze sukcesy.

Występ Dziady

Wróżby, kręcenie kołem zawodów, rzucanie jabłkowymi obierkami i taniec z balonem – te i wiele innych atrakcji przygotowaliśmy dla uczniów z okazji ostatków. Świętowanie rozpoczęliśmy z wyprzedzeniem – w Dniu Św. Katarzyny, 25 listopada 2021 roku. Andrzejkowej zabawy z przymrużeniem oka nie mogli doczekać się zarówno uczniowie, jak i nasz Bajkowóz.

Andrzejki T

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię społeczną  „Akcja Idą Święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj!”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Akcja ma na celu uzmysłowienie sobie, że „sms” nie zastąpi świątecznej pocztówki i ma zachęcać do tego, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.

Idą święta

Z klapniętym uszkiem, szare, buraski i te w koszuli w kratę, małe i duże - dzieci darzą ogromnym uczuciem wszystkie misie, bez wyjątku. Tulą je, śpią z nimi i biorą je ze sobą wszędzie. Na spotkaniu z okazji Dnia Pluszowego Misia – 23 listopada 2021 roku - wiele nam o tym opowiadały. Było też czytanie, degustacja, misiowe prace plastyczne oraz wybuchowe eksperymenty.

1

Uczniowie naszej szkoły postanowili dołożyć swoją kolorową kredkę do proekologicznej akcji „KOLOROWE KREDKI”, wspierającej recykling i uczącej młodych ludzi ograniczania konsumpcyjnego stylu życia. Nasze zadanie to uzbieranie jak największej ilości ołówkowych kredek. Wyślemy je do organizatorów, którzy pracują nad ich obróbką i segregacją. W kolorowych piórnikach odrestaurowane kredki trafiają do  świetlic środowiskowych, szpitalnych oddziałów lub do fundacji wspierających potrzebujące dzieciaki. Informacje na temat akcji znajdziemy na profilu Fb kolorowych kredek pod linkiem:

Kolorowe kredki

ul. Lwowska 60 35-301, Rzeszów 17 866 42 68 szkolaszpitalna@wp.pl